Πρόγραμμα αγώνων 2009-2010
επιστροφή
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΩΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
21-22/11/2009 Ημερίδα ορίων grand-prix κολυμβητήριο Αγρινίου (25 μ.)
23-24/1/2010 Χειμερινή ημερίδα κατηγοριών κολυμβητήριο Α. Πεπανός Πάτρα (50 μ.)
30-31/1/2010 Χειμερινή ημερίδα 10-11-12 ετών κολυμβητήριο Τρίπολης (50 μ.)
20-21/3/2010 Χειμερινοί αγώνες 10-11-12 ετών κολυμ,βητήριο Α. Πεπανός Πάτρα (50μ.)
26-27/6/2010 Θερινή ημερίδα κατηγοριών κολυμβητήριο Ναυπλίου (50 μ.)
3-4/7/2010 Θερινοί αγώνες 10-11-12 ετών κολυμβητήριο Αργοστολίου (50 μ.)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Η Χειμερινή ημερίδα κατηγοριών και οι Χειμερινοί αγώνες 10-11-12 ετών στο κολυμβητήριο Πεπανός θα αρχίσουν στις 12.00΄.
Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες θα αρχίζουν στις 11.00΄
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ & ΦΟΡΕΩΝ
Σύλλογοι καθώς και άλλοι φορείς (Δήμοι, Ο.Ν.Α. Δήμων) έχουν προγραμματίσει τις πιο κάτω διοργανώσεις:
Νοέμβριος 2009
21-22 ΑΡΗΣΤΕΙΑ ΑΣ ΑΡΗΣ Ποσειδώνιο 50μ.
28-29 1οι ΠΤΟΛΕΜΑΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΚΑΔΕΛ.ΠΤΟΛ. Πτολεμαίδα50μ.
28-29 ΙΒ ΚΟΛ./ΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ Δράμα 25μ.
Δεκέμβριος 2009
05-06 4ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ ΚΟΑ ΤΡΙΠΟΛΗ Τρίπολη 50μ.
05-06 ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ Π.Ε ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Καρδίτσα 25μ.
11-13 17Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓ. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ Πάτρα 50μ.
12-13 ΟΙΚΟΝΟΜΕΙΑ 2009 (Προαγ) ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡ. Σέρρες 25μ.
19-21 ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΟΓ Γλυφάδα 25μ.
Ιανουάριος 2010
09-10 ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ (Προαγ.) ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠ. Γλυφάδα 25μ.
8-10 3ο Κύπ. ΠΟΣΕΙΔΩΝΕΙΑ ΠΟΣ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Ιωάννινα
10 Β’ ΑΓΩΝΕΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΟΘΦ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ Αλεξ/λη 25μ.
30-31 25α ΙΩΝΙΔΕΙΑ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ Νίκαια 50μ.
Φεβρουάριος 2010
06-07 6ο.ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ (προαγ) ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠ. ΟΑΚΑ 50μ.
28 6ο Κύπελλ.ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ
8-9 ετών ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠ. Γλυφάδα 25μ.
Μάρτιος 2010
19-21 ΝΙΚΑΙΑ ΝΗΜΗΣ & ΘΥΣΙΑΣ ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. Νίκαια 50μ.
27-28 ΝΙΟΒΕΙΑ ΧΑΝΘ Ποσειδώνιο 50μ.
27-28 ΚΑΛΦΑΝΜΑΝΩΛΕΙΑ ΕΟΦΠΦ Πειραιάς 50μ.
Απρίλιος 2010
10-11 Grand Prix ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ Χανιά 50μ.
10-11 11ο Τρόπαιο ΓΛΑΥΚΟΣ 10 ΚΟΠΕΡ. ΓΛΑΥΚ. Περιστέρι 50μ
17-18 39 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Περιστέρι 50μ.
24-25 Η΄ ΔΕΛΦΙΝΙΑ 2010 ΑΚΜΣ ΔΕΛΦ.ΠΕΡ. Περιστέρι 50μ.
Μάιος 2010
09 9Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ Χαιδάρι 50μ.
15-16 ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2010 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ Καβάλα 50μ.
15-16 5α ΠΡΩΤΕΙΑ 2010 (προαγ.) ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Λαμία 25μ.
29-30 5α ΓΕΡΑΚΕΙΑ ΑΟ ΝΗΡ.ΓΕΡΑΚΑ Γέρακας 50μ
Ιούνιος 2010
05-06 Α’ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΟΦΘ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ Αλεξ/λη 25μ.
05-06 ΤΖΕΛΑΤΕΙΑ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜ. Βουλ/νη 50μ.
12-13 ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΠΕΚΥΚΡ Ηράκλειο 50μ.
18-20 ΔΕΛΦΙΔΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2010 ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Αιγάλεω 50μ.
18-20 9α ΤΣΙΤΕΙΑ 2010 (Προαγ.) ΚΟΠΙ Ιλίσιο 50μ.
25-27 9Α ΤΣΙΤΕΙΑ 2010 ΚΟΠΙ Ιλίσιο 50μ.
Ιούλιος 2010
10-11 ΚΑΒΑΛΑ 2010 ΟΘΑΚ Καβάλα 50μ.
ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010
2009
Νοέμβριος
06-08 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ JUNIOR
Προαγωνιστικά Θες/κη 50μ.
14-15 Ημερίδα Ορίων Grand Prix Αθήνα και
Θεσσαλονίκη 25μ.
14-15 FINA Σειρά Παγκοσμίου
Κυπέλλου Βερολίνο 25μ.
21-22 Ημερίδα Ορίων Grand Priχ Περιφέρεια 25μ.
Δεκέμβριος
05-06 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ Ποσειδώνιο 50μ.
10-13 Πανευρωπαικοί αγώνες 25μ. Κωνσταντινούπολη 25μ.
11-13 Φεστιβάλ Υγρού Στίβου 8-9
ετών και προαγωνιστικά Αθήνα 50μ.
19-20 Grand Prix Xριστουγέννων Αγρίνιο 25μ.
2010
Ιανουάριος
16-17 Χειμερινή Ημερίδα Κατηγοριών Αθήνα &
Θεσσαλονίκη 50μ.
16-17 Antwerp Flanders Cup Antwerp 50μ.
22-24 Χειμερινή Ημερίδα 10-11-12 ετών Αθήνα &
Θεσσαλονίκη 50μ.
23-24 Χειμερινή Ημερίδα Κατηγοριών Περιφέρεια 50μ.
Φεβρουάριος
12-14 Διεθνής συνάντηση Swedish G.P Στοκχόλμη 50μ.
19-21 Χειμερινοί αγώνες Κατηγοριών Αθήνα-Θεσ/νίκη 50μ.
26-28 Χειμερινοί Αγώνες Ανδρών-Γυν. Αθήνα 50μ.
Μάρτιος
12-14 Χειμερινοί αγώνες 10-11-12 ετών Αθήνα-Θεσ/νίκη 50μ.
13-14 Διεθνής συνάντηση Μαδρίτη 50μ.
20-21 Χειμερινοί αγώνες 10-11-12 ετών Περιφέρεια 50μ.
25-28 Διεθνής συνάντηση Amsterdam Άμστερνταμ 50μ.
27-28 Πολυεθνής συνάντηση Εφήβων
17-18 και Κορασίδων
15-16 ετών Gorzow 50μ.
27-28 Πολυεθνής συνάντηση Παίδων
15-16 ετών και
Παγκορασίδων 13-14 ετών Coibra 50μ.
Απρίλιος
31/3-2/4 Διεθνής συνάντηση Arany Ust Cup Dunaijvaros 50μ.
22-25 Πρωτάθλημα Γαλλίας Παρίσι 50μ.
22-25 Πρωτάθλημα Ισπανίας 50μ.
Μάιος
07-09 Διεθνής συνάντησ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ Αθήνα 50μ.
14-16 Εθνικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυν. Αθήνα 50μ.
28-30 Διεθνής συνάντηση Circuit Catala Terassa 50μ.
Ιούνιος
04-06 Διεθνής συνάντηση Πράγα 2010 Πράγα 50μ.
05-06 Βλκανικοί Αγώνες Εφήβων-Ν/δων Βάρνα 50μ.
11-13 Πρωτάθλημα Ολλανδίας Αιντχόβεν 50μ.
19-20 Μεσογειακό Κύπελλο Comen Cup Ιταλία 50μ.
18-20 Διεθνής συνάντηση Sette Colli Ρώμη 50μ.
26-27 Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών Περιφέρεια 50μ.
Ιούλιος
03-04 Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών Αθήνα-Θες/νίκη 50μ.
03-04 Θερινοί αγώνες 10-11-12 ετών Περιφέρεια 50μ.
08-10 Διεθνής συνάντηση Manchester 50μ.
09-11 Θερινοί Αγώνες 10-11-12 ετών Αθήνα-Θες/κη 50μ.
14-18 Πανευρωπαικοί αγώνες
Εφήβων-Νεανίδων Τampere 50μ.
21-25 Ενιαίο Πρωτ/μα Κατηγοριών Αθήνα 50μ.
Αύγουστος
09-15 Πανευρωπαικοί αγώνες Ανδρών-Γυν. Βουδαπέστη 50μ.
14-26 Ολυμπιακοί Αγώνες Εφήβων-Ν/δων Σιγκαπούρη 50μ.
Σεπτέμβριος
04-05 Πρωτάθλημα Συλλόγων
που προετοιμάζονται στη
θάλασσα 50μ.